Apel o wywieszenie flagi państwowej.

Szanowni Mieszkańcy Powiatu Sokołowskiego w związku ze zbliżającym się dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Świętem Konstytucji 3 maja, które obchodzimy kolejno 2 oraz 3 maja, gorąco zachęcam i apeluje o wywieszenie w tych dniach flag państwowych

Biało – czerwone barwy towarzyszyły Polakom i prowadziły ich przez kolejne zakręty dziejów polskiej historii, a dziś są dla nas najpiękniejszym symbolem wolności oraz powodem do dumy z bycia Polakami. Niechaj ten gest stanie się wyrazem szacunku i hołdu dla wszystkich, którzy walczyli o wolną Ojczyznę, dla wszystkich którzy przelali krew w imię przyszłych pokoleń. Pokażmy swój patriotyzm i bądźmy dumni z naszej ukochanej Ojczyzny. Niechaj biało – czerwone barwy będą także symbolem zjednoczenia i wspólnoty w trudnym czasie epidemii koronawirusa, w którym nie możemy wspólnie uczcić i świętować  tych wyjątkowych dni.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej obchodzony jest na podstawie ustawy z dnia 31 stycznia 1980 r. o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych, a został wprowadzony nowelizacją z dnia 20 lutego 2004 r.

/-/ Elżbieta Sadowska – Starosta Sokołowski