Konkurs Nagroda Marszałka Województwa Mazowieckiego

Rozpoczęła się XXII edycja konkursu Nagroda Marszałka Województwa Mazowieckiego, którego organizatorem jest Samorząd Województwa Mazowieckiego. Wyróżnienie to kierowane jest do ludzi aktywnych społecznie, angażujących się w działania umacniające tożsamość kulturową Mazowsza, służące rozwojowi i promocji regionu. 

Czytaj więcej: Konkurs Nagroda Marszałka Województwa Mazowieckiego

NASZ AUTYZM - czyli o autyzmie w naszym mieście i powiecie.

Publiczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Sokołowie Podlaskim w miesiącu kwietniu  „zaświeciła się na niebiesko” co oznacza, że dołączyła do Światowych Obchodów Autyzmu. Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia, a miesiąc kwiecień jest znany jako czas rozpowszechniania wiedzy o autyzmie. Inicjatywa ta ma na celu podnoszenie społecznej świadomości na temat zaburzenia uznanego przez ONZ za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata – obok raka, cukrzycy czy AIDS. Symbolem tego dnia jest kolor niebieski.

Czytaj więcej: NASZ AUTYZM - czyli o autyzmie w naszym mieście i powiecie.

XXIII Sesja Rady Powiatu Sokołowskiego

W dniu 7 maja w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sokołowie Podlaskim odbyła się XXIII Sesja Rady Powiatu Sokołowskiego, przeprowadzona w hybrydowym trybie obradowania.

Czytaj więcej: XXIII Sesja Rady Powiatu Sokołowskiego

Życzenia z okazji Dnia Strażaka

W dniu Świętego Floriana, patrona wszystkich Strażaków w imieniu Zarządu i Rady Powiatu Sokołowskiego składam  hołd  i najserdeczniejsze życzenia wszystkim strażakom, pracownikom Państwowej Straży Pożarnej oraz Druhnom i Druhom z Ochotniczych Straży Pożarnych.

Czytaj więcej: Życzenia z okazji Dnia Strażaka

Obchody Święta Konstytucji 3 maja w Sokołowie Podlaskim

W dniu 3 maja Polacy w całym kraju oraz na świecie obchodzą ważne święto narodowe, które upamiętnia przyjęcie w 1791 r. pierwszej w Europie oraz drugiej na świecie ustawy zasadniczej. Konstytucja 3 maja stała się wzorem dla innych Państw i stanowiła wielkie osiągnięcie cywilizacyjne dla wszystkich obywateli Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Przekształciła ona ustrój państwa w monarchię konstytucyjną i wprowadziła zasadę trójpodziału władzy, a wola suwerena miała być wyrażana przez dwuizbowy Sejm. Znosiła także zgubną ówcześnie dla Rzeczypospolitej zasadę liberum veto.

Czytaj więcej: Obchody Święta Konstytucji 3 maja w Sokołowie Podlaskim

Życzenia dla tegorocznych Maturzystów

 

Czytaj więcej: Życzenia dla tegorocznych Maturzystów

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Sokołowie Podlaskim

W dniu 3 maja o godzinie 12.30 w Konkatedrze Niepokalanego Serca NMP w Sokołowie Podlaskim zostanie odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny.

Czytaj więcej: Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Sokołowie Podlaskim