Starostwo Powiatowe w Sokołowie Podlaskim

Dane kontaktowe:

Starostwo Powiatowe w Sokołowie Podlaskim

ul. Wolności 23

08-300 Sokołów Podlaski 

tel. 25 781 74 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aktualności

06.10.2015 - 12:33

Wyróżnienie dla Powiatu Sokołowskiego

W piśmie samorządu Terytorialnego „Wspólnota” Powiat Sokołowski został wyróżniony jako jeden z najlepszych powiatów inwestujących w infrastrukturę techniczną. W ogólnopolskim zestawieniu nasz Powiat w latach 2012-2014 zajął 8 pozycję.  W rankingu udział wzięło 314 powiatów. W zestawieniu oceniania była ilość przyznanych dotacji oraz wysokość wydatków poniesionych na infrastrukturę techniczną. Zarządowi Powiatu Sokołowskiego serdecznie gratulujemy, to dzięki ich staraniom możemy dziś cieszyć się takim wyróżnieniem. czytaj więcej

05.10.2015 - 13:24

SUKCES DZIEWCZĄT Z I LICEUM W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH!

Na stadionie OSiR w Sokołowie Podlaskim 1 października 2015 odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe organizowane przez Szkolny Związek Sportowy. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych rywalizowali na dystansie 8 x 1000 m. Reprezentacja I Liceum liczyła ponad 20 zawodniczek i zawodników. Prawo startu w zawodach miało pięć szkół z naszego powiatu. Dziewczęta z naszego liceum zajęły I miejsce po pasjonującej walce z ZSz nr 1 w Sokołowie Podlaskim, a chłopcy III miejsce. czytaj więcej

05.10.2015 - 13:18

Świetny początek sportowców z ZS Nr 1 w rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych

Tylko miesiąc minął od rozpoczęcia roku szkolnego, a uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim już mogą się pochwalić sukcesami. Do dnia dzisiejszego sportowcy z „Szarej” trzy razy stawali na najwyższym miejscu  podium wygrywając mistrzostwa powiatu w ramach Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej Szkół Ponadgimnazjalnych w grach i konkurencjach zespołowych oraz raz w indywidualnych. Zajęli również czołowe miejsca w lekkoatletycznych zawodach regionalnych. czytaj więcej

05.10.2015 - 12:47

Baza lotniczego pogotowia ratunkowego w Sokołowie Podlaskim.

W niedługim czasie na terenie Powiatu Sokołowskiego zostanie wybudowana baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Sokołowie Podlaskim. W dniu 5 października 2015 roku w Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sokołowie Podlaskim nastąpiło podpisanie Aktu Notarialnego na nieodpłatne przekazanie gruntów położonych na obszarze miasta Sokołów Podlaskim przy ul. Al. 550-lecia z przeznaczeniem na wybudowanie bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Właścicielem gruntów o powierzchni 1,52 ha był Powiat Sokołowski, który grunt pozyskał od Agencji Nieruchomości Rolnych Skarbu Państwa. czytaj więcej

01.10.2015 - 15:12

Uroczyste otwarcie drogi w Grzymałach

W dniu 30 września 2015 r. odbyło się uroczyste otwarcie przebudowanych drogi kategorii powiatowej nr 4220 W i 4221W w Grzymałach o łącznej długości 1,23 km. Na uroczystość przybyli: Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach Pan Andrzej Silny, władze Powiatu Sokołowskiego na czele z Wicestarostą Panią Martą Sosnowską, władze Kosowa Lackiego na czele z Burmistrzem Panem Janem Słomiakiem oraz Przewodniczącym Rady Miasta i Gminy Kosów Lacki Panem Stanisławem Kuziakiem, oraz mieszkańcy wsi Grzymały. czytaj więcej

29.09.2015 - 13:34

X Sesja Rady Powiatu Sokołowskiego

W dniu 28 września 2015 r. odbyła się X Sesja Rady Powiatu Sokołowskiego. Sesja rozpoczęła się od podziękowań i gratulacji dla druhów i Prezesa Antoniego Komara z OSP Szkopy oraz druhen i Prezesa Andrzeja Pogorzelskiego   z OSP Mursy, którzy odebrali od władz Powiatu nagrody oraz dyplomy za osiągnięte sukcesy na XVI Krajowych Zawodach Sportowo – Pożarniczych jednostek OSP, które odbyły się w dnia 4-6 września 2015 r. w Polanicy Zdrój. W obradach sesji uczestniczył Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pan Marek Sawicki, który osobiście pogratulował i  wręczył pamiątkowe grawertony dla obu drużyn OSP. czytaj więcej

29.09.2015 - 12:18

Oficjalne otwarcie MGOK po remoncie w Kosowie Lackim

Po prawie sześciu długich miesiącach zakończyły się prace remontowe w budynku Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Kosowie Lackim będącym jednocześnie siedzibą Miejsko Gminnej Biblioteki Publicznej. Wystrój pamiętający czasy PRL-u przeszedł już do historii. Budynek przeszedł gruntowny remont. Począwszy m.in. od przeprowadzenia drenażu odwadniającego, dociepleniu fundamentów i elewacji, remoncie schodów wejściowych i usunięciu barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych, generalnego remontu sali widowiskowej i części instalacji elektrycznej, wymianie drzwi a kończąc na odświeżeniu i pomalowaniu wszystkich pomieszczeń. czytaj więcej

29.09.2015 - 09:31

Warsztaty „Strategia Rozwoju Powiatu Sokołowskiego na lata 2016 – 2025”.

W dniu 25 września 2015 roku o godzinie 12:00 w Starostwie Powiatowym w Sokołowie Podlaskim, odbyły się drugie warsztaty strategiczne organizowane  w ramach prac nad „Strategią Rozwoju Powiatu Sokołowskiego na lata 2016 – 2025”. czytaj więcej

Ogłoszenia

13.10.2015 - 11:05

Zapytanie ofertowe nr ZK.3/2015 dot. zamówienia dostawy defibrylatora treningowego

23.09.2015 - 08:51

Projekt "Termomodernizacja kompleksu budynków Szpitala Powiatowego" dofinansowana z mechanizmu Finansowego Europejskiego obszaru Gospodarczego 2009-2014.

22.09.2015 - 12:56

TERMINY POSIEDZEŃ KOMISJI i SESJI 24.09.2015