70-lecie Koła Łowieckiego " SOKÓŁ"

W sobotę 9 września myśliwi, ich rodziny oraz zaproszeni goście rozpoczęli świętowanie jubileuszu 70-lecia Koła Łowieckiego „Sokół” na łonie natury, przy macierzystej leśniczówce „Przeździatka”.

Uroczystości rozpoczął sygnalista i jednocześnie prezes Koła Łowieckiego „Sokół” w Sokołowie Podlaskim Waldemar Szmurło, który przybliżył zebranym historię koła. Wspomniał o kolegach, którzy odeszli na zawsze do krainy wiecznych łowów. Wśród nich wymienił Zbigniewa Popowskiego, Artura Stecia, Mariusza Kalinowskiego, Wiesława Peca, Mariana Stecia, Stanisława Paplińskiego, a także wieloletniego Prezes Koła Stanisława Celińskiego. Pamięć zmarłych kolegów myśliwych uczczono ciszą.Kwestie związane z gospodarką łowiecką, jak i plany  Koła Łowieckiego „Sokół” przedstawił Łowczy Krzysztof Popowski.

Goście na ręce prezesa składali gratulacje i życzenia dla całego koła łowieckiego. Starosta Sokołowski Leszek Iwaniuk i Przewodniczący Rady Powiatu Jarosław Puścion (należący do tego koła) skierowali do całej braci myśliwskiej zrzeszonej w Kole życzenia i okolicznościowy grawerton. Podkreślili, iż 70 lat tradycji to kilka pokoleń myśliwych, którzy z zapałem i pasją tworzyli i nadal tworzą historię Koła Łowieckiego „SOKÓŁ” dopisując do niej kolejne nowe wydarzenia. Jest to grono ludzi, których łączy pasja, umiłowanie tradycji oraz szacunek do przyrody. Życzyli pomyślności  w życiu zawodowym i osobistym, realizacji zamierzeń oraz powodzenia we wszelakich przejawach aktywności łowieckiej,  wspieranych przychylnością św. Hubera.

Uroczystościom z udziałem gości towarzyszył Piknik Łowiecki.