Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

W dniu 15 marca 2017 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim odbyły się eliminacje powiatowe 39 Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Współorganizatorami konkursu byli: Starostwo Powiatowe, Komenda Powiatowa PSP oraz Oddział Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Sokołowie Podl.

Głównym celem turnieju jest popularyzacja przepisów o bezpieczeństwie w tym kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony przeciwpożarowej, ekologii, ratownictwa oraz ochrony ludności.  W zmaganiach powiatowych udział wzięli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów – łącznie 19 uczestników w dwóch kategoriach wiekowych, którzy wcześniej wywalczyli prawo startu na szczeblu  powiatu podczas eliminacji szkolnych. Niestety w roku bieżącym zabrakło przedstawicieli szkół ponadgimnazjalnych.

Do etapu wojewódzkiego awansowali zwycięzcy z poszczególnych grup tj.

•   wI grupie wiekowej ( szkoły podstawowe) – Maria Golatowska z Publicznej Szkoły
           Podstawowej nr 1 w Sokołowie Podlaskim,

•    w II grupie wiekowej ( szkoły gimnazjalne) – Arleta Kulikowska z Zespołu Szkół Gimnazjum
            w Sterdyni.

Oprócz zwycięzców eliminacji powiatowych OTWP, nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Powiat Sokołowski oraz dyplomami wyróżnieni zostali:

Z grupy I - Sylwia Stęlągowska ( Niepubliczna Nasza Szkoła w Kożuchowie,) Aleksander Cieciora
( Publiczna Szkoła Podstawowa w Repkach), Kornelia Kulikowska( ZS Publiczna Szkoła Podstawowa w Sterdyni), Dominik Bogucki ( Publiczna Szkoła Podstawowa w Zembrowie),
Ewa Banasiuk ( ZO Publiczna szkoła Podstawowa w Skibniewie), Mateusz Bieliński
(  ZS Publiczna Szkoła Podstawowa w Ceranowie).

Z grupy II – Sebastian Tymiński ( ZS Publiczne Gimnazjum nr 2 w Skibniewie), Krzysztof Floryszczyk (Publiczne Gimnazjum w Repkach), Maciej Jóźwiak (ZS Gimnazjum w Sterdyni), Sebastian Wierzbicki( Publiczne Gimnazjum w Kosowie Lackim), Dominika Zawadzka( ZS Publiczne Gimnazjum nr 2 w Skibniewie).

Na zakończenie eliminacji powiatowych OTWP wszystkim uczestnikom konkursu i  ich opiekunom za przygotowanie  dzieci i młodzieży do eliminacji powiatowych podziękowali: Komendant Powiatowy PSP – st. bryg. Roman Malinowski, Prezes Oddziału ZP ZOSP RP – dh. Wojciech Wicherski oraz w imieniu Starosty Sokołowskiego – Kierownik Wydziału Zarządzania Kryzysowego -  Józef Panasz.