Puchar Ligi i zakończenie sezonu ligowego 2019/2020 Piłkarskich Siódemek w Powiecie Sokołowskim.

W lipcu br. w Sokołowie Podlaskim odbyło się zebranie Zarządu Powiatowej Ligi Piłkarskich Siódemek. Przez ostatnie miesiące z powodu pandemii koronawirusa, wszystkie rozgrywki zostały bezterminowo wstrzymane.

Mając na względzie bezpieczeństwo zawodników podjęto decyzję o zakończeniu sezonu ligowego 2019/20 z uwzględnieniem tabeli po rundzie jesiennej. Oznacza to, że mistrzem ligi po raz kolejny z rzędu została drużyna z Niecieczy. Drugie miejsce na podium zajęła drużyna Promil Liwiec Mokobody, a trzecie drużyna z Sabni.

W tym sezonie na szczycie klasyfikacji strzelców znalazło się aż trzech zawodników, którzy uzyskali wynik 21 strzelonych bramek, a są nimi: Hubert Abramczuk (Nieciecz), Patryk Księżopolski (Promil Liwiec) oraz Jarosław Kobus (Sabnie).

Zwieńczeniem sezonu ligowego oraz rozegranych turniejów halowych były rozgrywki o Puchar Ligi, które odbyły się  26 lipca br. Do pucharowego turnieju zgłosiło się 10 drużyn, które zostały podzielone na 2 grupy. Rywalizacja odbyła się na boiskach w Sabniach oraz w Niecieczy.

Po zaciętych zmaganiach na podium turnieju znalazły się kolejno drużyny: Czekanów – I miejsce, Dzierzby – II miejsce, Nieciecz – III miejsce. Królem strzelców Pucharu Ligi został Jacek Toczyski, który zdobył 10 bramek. Laureatom gratulował i wręczał puchary przewodniczący Rady Powiatu Sokołowskiego Jacek Odziemczyk, który objął wydarzenie patronatem.

Tego dnia odbyło się również wręczenie nagród za zakończony sezon 2019/2020. 25 Ligi Piłkarskich Siódemek w Powiecie Sokołowskim. Puchary dla zwycięskich drużyn, statuetki dla najlepszych zawodników i pamiątkowe medale dla wszystkich uczestników rozgrywek ufundował Powiat Sokołowski, reprezentowany podczas uroczystości przez Przewodniczącego Rady Powiatu Sokołowskiego. W ceremonii wzięli również udział wójt Gminy Sabnie Ireneusz Piotr Wyszyński, prezes Jarosław Kobus oraz skarbnik Stowarzyszenia Piłkarskie Siódemki Marianna Kobylińska. Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom rozgrywek serdecznie gratulujemy.