XIX Prezentacje Gry na Ligawkach w Sokołowie Podlaskim

Tradycja gry na ligawkach jest bardzo stara, ale na terenach nadbużańskich przetrwała do dnia dzisiejszego. Od 19 lat w Sokołowie Podlaskim odbywają się prezentacje, podczas których swoje umiejętności pokazują całe pokolenia mieszkańców powiatu sokołowskiego  i powiatów sąsiednich. W naszym regionie muzykuje w ten sposób ponad 30 osób. Często są to całe rodziny, w których ojcowie i dziadkowie przekazują swoje umiejętności młodym pokoleniom.

17 grudnia na placu przed budynkiem Sokołowskiego Ośrodka Kultury po raz kolejny miłośnicy gry na tym instrumencie zaprezentowali swoje umiejętności. Byli mali, duzi i ci najstarsi... wszyscy jednym dźwiękiem obwieścili, że Święta Bożego Narodzenia są coraz bliżej! Razem, W prezentacjach wzięło udział aż 35 osób!

Po prezentacjach wszyscy uczestnicy i goście udali się do galerii Sokołowskiego Ośrodka Kultury, gdzie wspólnie oczekując na wyniki wzięli udział w symbolicznym spotkaniu opłatkowym. Słowa uznania i najserdeczniejsze życzenia świąteczne dla wszystkich zgromadzonych przekazali w imieniu Powiatu Sokołowskiego starosta Elżbieta Sadowska i wicestarosta Ryszard Domański.

Po obradach komisji konkursowej w składzie: :Marcin Celiński – dyrektor Sokołowskiego Ośrodka Kultury, Włodzimierz Krasnodębski – muzyk, Damian Wołyniec – muzyk, przyszedł czas na wyłonienie zwycięzców.

Pierwsze miejsce zajął Paweł Bondarczuk, drugie miejsce przypadło Tomaszowi Maliszewskiemu, a trzecie miejsce zajął Mariusz Gałaguz. Wszyscy uczestnicy, którzy wzięli udział w prezentacjach otrzymali wyróżnienia.

Nagrody ufundowane przezPowiat Sokołowskioraz Miasto Sokołów Podlaski wręczyli zwycięzcom: starosta Elżbieta Sadowska, wicestarosta Ryszard Domański, zastępca burmistrza miasta Sokołów Podlaski Krzysztof Dąbrowski oraz dyrektor Sokołowskiego Ośrodka Kultury Marcin Celiński

Gratulujemy i przypominamy, że ostatni raz w tym roku dźwięk ligawki usłyszymy tuż przed Pasterką! A kolejne, zbliżające się święta Bożego Narodzenia, dźwięki ligawki będą obwieszczały nam dopiero w przyszłym roku!

źródło oraz fortografie SOK.