PODSUMOWANIE SEZONU STRZELECKIEGO 2018 KLUBU STRZELECTWA SPORTOWEGO „SOKÓŁ” DEDYKOWANEGO 100. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

7 grudnia 2018 r. w Sali bankietowej  Yunavi w Sokołowie Podlaskim odbyło się uroczyste zakończenie sezonu strzeleckiego Klubu Strzelectwa Sportowego „SOKÓŁ”. W tym roku wszystkie zawody edycji 2018 dedykowane były 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Pomysłodawcą przedsięwzięcia byli:

dyrektor Ośrodka Kultury w Sokołowie Podlaskim Pan Marcin Celiński oraz Dyrektor ZS Nr 1  w Sokołowie Podlaskim Pani Małgorzata Baranowska. Przed wręczeniem nagród Prezes KSS „SOKÓŁ” Piotr Adamczuk poprosił o zabranie głosu Przewodniczącego Rady Powiatu, nauczyciela oraz pasjonata historii Ziemi Sokołowskiej Pana Jacka Odziemczyka. Opowiedział on zebranym historię Sokołowa z lat 1918-1920, ze szczególnym uwzględnieniem ,,sokołowskich orląt’’ - harcerzy walczących z bolszewikami w 205. pułku piechoty. Wielu z nich miało po 16-17 lat.  Przypomniał także postać ich kapelana – księdza Antoniego Święcickiego oraz  tzw. ,, podhalańczyków’’, czyli żołnierzy 21 i 22 Dywizji Piechoty Górskiej. To oni w sierpniu 1920 wyzwalali Sokołów i powiat sokołowski zajęty wcześniej przez bolszewików. Przywołał także postać Feliksa Jaworskiego oraz rolę jego oddziału  w bitwie pod Frankopolem i Skrzeszewem.

W uroczystości wręczenia nagród i opłatku klubowym wzięło udział blisko 90 osób,  co stanowi 1/4 członków  Klubu  „SOKÓŁ”

W 2018 roku odbyły  się 16 razy zawody strzeleckie zgodnie  z kalendarzem imprez Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego:

-  Zawody  Strzeleckie - Liga „SOKOŁA”

- Zawody Strzeleckie o Puchar Prezesa Powiatowego Banku Spółdzielczego w Sokołowie Podl.

- Zawody Strzeleckie o Puchar Burmistrza miasta Sokołów Podlaski.

- Młodzieżowe Zawody Strzeleckie o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego

- Młodzieżowe Zawody Strzeleckie o Puchar Burmistrza Miasta Sokołowa Podlaskiego

- Zawody Strzeleckie o Puchar Wójta Gminy Sokołów Podlaski.

- Zawody Strzeleckie o Puchar Starosty Sokołowskiego.

- Zawody Strzeleckie o Puchar P.P.H.U. TOPAZ.

- Zawody Strzeleckie o Puchar P.H.U. Milk-Pol.

- Młodzieżowe Zawody Strzeleckie z okazji Święta Niepodległości.

- Mikołajkowe Zawody Strzeleckie

Nagrody za osiągnięcia strzeleckie w zawodach za rok 2018 wręczali współorganizatorzy, a jednocześnie sponsorzy przedsięwzięć:

Pan Piotr Żebrowski - Prezes Powiatowego Banku Spółdzielczego w Sokołowie Podlaskim

Pan Bogusław Karakula -  Burmistrza miasta Sokołów Podlaski

Pani Janina Ewa Orzełowska - Marszałek Województwa Mazowieckiego

Pan Marcin Pasik -  Wójt Gminy Sokołów Podlaski

Pan Leszek Iwaniuk -  Starosta Sokołowski

Pan Zbigniew Paczóski – Prezes  P.P.H.U. TOPAZ

Pan Artur Pawluk – Prezes  P.H.U. Milk-Pol

Pan Piotr Adamczuk – Prezes KSS „SOKÓŁ”

Najlepszym zawodnikiem w 2018 została: Magdalena Pawluk, na kolejnych pozycjach uplasowali się: Krzysztof Filipiak, Piotr Gawłowski, Dariusz Grzęda oraz Sławomir Krystosiak.

Na wyróżnienie zasługują też najmłodsi zawodnicy klubu, którzy zdobywają medale w konkurencji seniorów: Julia Bielińska wychowanka SP Nr 6,  obecnie uczennica I LO  w Sokołowie Podl.  oraz Przemysław Kucharek, Przemysław Koćwin  i Artur  Mlonek -  uczniowie ZS Nr 1 w Sokołowie Podlaskim.

Po uroczystej dekoracji zawodników Prezes KSS „SOKÓŁ” Piotr Adamczuk złożył podziękowania ww. współorganizatorom zawodów  wspierającym rozwój strzelectwa sportowego w Sokołowie Podlaskim oraz Powiecie Sokołowskim.

Po części oficjalnej odbyła się wigilia członków oraz sympatyków klubu „SOKÓŁ”, w trakcie której zebrani podzielili się opłatkiem.

Piotr Adamczuk