X Bieg Niepodległości w Sokołowie Podlaskim

Już od 10 lat częścią obchodów Narodowego Dnia Niepodległości w Sokołowie Podlaskim jest Bieg Niepodległości. W tym roku X jubileuszowa edycja tej imprezy po raz pierwszy odbyła się na terenie Parku Przemysłowego przy ulicy Fabrycznej.

czytaj więcej

XXVII Noc Poetów w Jabłonnie Lackiej

Jesienną listopadową porą w Gminnym Ośrodku Kultury odbyła się XXVII Noc Poetów. Wydarzenie to przyciąga osoby, którym bliska jest poezja i którzy czerpią radość z pisania wierszy. Wszystkich obecnych zachwyciła atmosfera miejsca stworzona przez wymowną dekorację, oświetlenie. Gości powitał prowadzący Noc Poetów Lech Zakrzewski, który przedstawił program wieczoru i uświetnił czas swoimi występami muzycznymi.

czytaj więcej

Inauguracja Obchodów Narodowego Święta Niepodległości

Ważnym aspektem rozwoju postaw patriotycznych i tożsamości narodowej jest pielęgnowanie pamięci o historii oraz bohaterach, którzy polegli w obronie naszej Ojczyzny. To dzięki Nim wszyscy żyjemy dzisiaj w wolnym kraju, możemy spokojnie uczyć się, pracować, spełniać nasze marzenia, rozwijać się i cieszyć wolnością, która przez bardzo długi czas w historii Polski była tylko pragnieniem Jej obywateli.

czytaj więcej

11 listopada Narodowe Święto Niepodległości

Dla wszystkich obywateli Polski, mieszkańców miast oraz powiatów dzień 11 listopada jest wielkim i radosnym świętem wolności oraz niepodległości. Każdy z nas świętuje go na swój sposób. Jest to doskonała okazja by spędzić go z bliskimi, słuchać historii ludzi, którzy pamiętają jeszcze czasy gdy nasza Ojczyzna walczyła o wolność. W tym czasie wywieszamy również biało – czerwone flagi na naszych domach, w miejscach pracy, odwiedzamy wspólnie miejsca, w których możemy manifestować swój patriotyzm, a także złożyć hołd poległym w obronie Ojczyzny.

czytaj więcej

26 Muzyczne Spotkania z Poezją "Skarabeusz" darem serc dla Uli

Jesień to czas zadumy, który sprzyja spotkaniom poetycko – literackim. Jest to szczególna pora roku, podczas której przyroda szykuje się na nadejście zimy. W tym okresie możemy wspominać letnie przygody, spotykać się przy ciepłej herbacie z bliskimi by celebrować przyjaźń. Taki charakter mają Muzyczne Spotkania z Poezją „Skarabeusz”.

czytaj więcej

Uroczysty Apel i odśpiewanie Hymnu Państwowego w Zespole Szkół nr 1 im. K.K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim.

 

Kultywowanie patriotycznych tradycji jest obowiązkiem, a zarazem inwestycją w przyszłe pokolenia. Pamięć o historii oraz walczących o niepodległość Ojczyzny to jeden z ważniejszych aspektów wychowania młodych obywateli.

czytaj więcej

X sesja Rady Powiatu Sokołowskiego

W czwartek 24 października odbyła się X sesja Rady Powiatu Sokołowskiego.

W trakcie obrad, starosta Elżbieta Sadowska przedstawiła sprawozdanie z wykonania uchwał Rady Powiatu oraz udzieliła informacji z działalności Zarządu Powiatu za okres międzysesyjny.

czytaj więcej